Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska bedriva handel med konfektyr, leksaker, butikshandel med konfektyr och tobak.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 4 814 | 5 139 | 5 366 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -1 320 | -1 415 | -1 036 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -1 332 | -1 428 | -1 041 |
| Årets resultat (tkr) | -1 132 | -41 | |
| Summa tillgångar (tkr) | 2 714 | 2 470 | 2 662 |
| Antal anställda | 3 | 4 | 4 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 4 814 | 5 139 | 5 366 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -1 320 | -1 415 | -1 036 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -1 332 | -1 428 | -1 041 |
| Årets resultat (tkr) | -1 132 | -41 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 1 278 | 147 | 160 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 1 437 | 2 323 | 2 503 |
| Tillgångar (tkr) | 2 714 | 2 470 | 2 662 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 73 | 50 | 50 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 1 879 | ||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 763 | 2 420 | 2 612 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 2 714 | 2 470 | 2 662 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | 925 | 1 103 | 1 183 |
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | 239 | 287 | 265 |
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 3 | 4 | 4 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 605 | 1 285 | 1 342 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | 388 | 348 | 362 |
| Vinstmarginal | -27.4% | -27.5% | -19.3% |
| Soliditet | 2.7% | 2.0% | 1.9% |
| Kassalikviditet | 134.2% | 72.8% | 71.9% |
Rantom 2 AB ingår i en koncern med 14 bolag. Moderbolag är Arya Invest AB och koncernmoderbolag är Razani Holding AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget ska bedriva handel med konfektyr, leksaker, butikshandel med konfektyr och tobak.